Особливості ставок депозитів в банках України на сьогодні

депозити в банках України на сьогодні

Залучення фінансових вкладень від фізичних та юридичних осіб є однією з найбільш важливих операцій банківських установ. Цікаво, що власне робити такі маніпуляції є право  виключно у банківських установ. Власне, саме завдяки залученим у депозити юридичних та фізичних осіб банки спроможні здійснювати інші операції. Виходячи з цього, правове регулювання відносин між власником грошей та банком варто розглянути більш детально.

Українське законодавство визначає депозитний вклад як внесення певної суми в банк в національній чи іноземні валюті. Конкретна грошова сума знаходиться на рахунку вкладника та розміщується там на окремий період часу, який в договорі узгоджується з банком. Передача назад грошей виконується згідно з раніше підписаним договором та законодавством України. В даній статті ми спробуємо детальніше розкрити ставки депозитів в банках України на сьогодні. 

Відповідно до чинного законодавства, регулювання більшості питань щодо депозитних операцій має добровільний характер. Всі важливі питання, що стосуються грошових вкладів, попередньо узгоджуються сторонами. Варто також пам’ятати, що додавання грошей на депозитний рахунок вимагає дотримання окремих умов.

Чого слід дотримуватись перед внесенням грошей в банк 

Відповідно до договору, видавання вкладених грошей може виконуватись на інших умовах, ніж їх початкове внесення на рахунок банку. Подібні депозити називають умовними. Умови не повинні суперечити чинному законодавству. Також існують строкові депозити, які передбачають внесення коштів на попередньо визначений в договорі строк. В той же час, депозити на вимогу – ті, які не передбачають в договорі конкретного періоду часу для внесення коштів.

Те, що вказується в договорі:

  1. Вид вкладу коштів клієнта.
  2. Об’єм коштів, які вноситься на депозит.
  3. Період часу, на який підписується домовленість між клієнтом та банком.
  4. Кількість і алгоритм сплати процентів чи прибутку в іншій формі, умови перегляду їх актуальності, а також відповідальність обох сторін.
  5. Можливості передчасного припинення виконання договірного документу.

Особливості підбору надійних банків

Завжди непросто вибрати банк, куди вкласти гроші на депозит. У наші дні дане завдання виступає досить важким, оскільки такого роду фінансових установ велика кількість. Недостатньо перевірених банків слід обходити, щоб не бути обдуреним. Вибір прийнятного варіанту, виходячи з рекомендацій інших клієнтів, є досить дієвим. На ринку фінансів нашої країни, кваліфікований банк завжди відчуває себе впевнено. Крім того, він повинен бути там достатньо багато часу. Практично щоденне оновлення фінансового ринку країни та світу потрапляє під професійний погляд експертів таких банківських установ. Така робота проробляється для того, щоб клієнтам було завжди однаково зручно вкладати гроші на депозитний рахунок і не шкодувати про дане рішення.

Вибрати успішного постачальника фінансових послуг реально шляхом вивчення списку лідерів ринку. До кожного клієнта повинен бути індивідуальний підхід. Якщо клієнта зацікавили певні деталі депозиту, фахівці надійного банку завжди до послуг. 

Джерело: УНІВЕРСАЛ БАНК

Категории: 

Опубликовано 16.01.2019 14:09